Celý život som rád písal, väčšinou kratšie kusy, ale potom v strednom veku som potreboval vyjadriť niečo silné a dôležité a tak som sa pustil do náročnejších textov.

V roku 2001 som vydal román Kde sa končí Lorain Avenue (vyd. Stel).

Napísal som dve divadelné hry Keď sa čaká na whisky a Garáž, s oboma som uspel vo finále celoslovenskej súťaže Dráma (2002, 2003).

(Prvá hra bola inscenovaná Nemiestnym divadlom v Banskej Štiavnici a prezentovaná na pódiách viacerých miest Slovenska a na divadelných festivaloch.)

Po siedmych rokoch práce som dokončil druhú knihu. Román Keby horel náš dom vyšiel v roku 2012 vo vydavateľstve Artis Omnis. Knihu si môžete zakúpiť TU.

Text zo záložky knihy:

Nikto dlho netuší pravý dôvod jeho príchodu. Nájde sympatický Američan v stredných rokoch svoje stratené šťastie na Slovensku? Alebo ho získa mladý Filip v tajnom Spolku?

Román o mužoch a ženách, rodičoch a deťoch, rituáloch a bohoch, o cestách, sexe, bolesti i šťastí. Vnútorné drámy, túžba po naplnení, rozchody a návraty sa prepletajú s veľkými príbehmi literatúry a filozofie o hľadaní múdrosti. Objavia hrdinovia na svojej púti nejasný, no vytúžený cieľ?

Keby horel náš dom je v poradí druhým románom Karola Heriana, ktorý neskrýva isté paralely s tvorbou H. Hesseho.

keby horel naš dom