Vyštudoval som kybernetiku, čo ma priviedlo ku konzistentnému a systematickému mysleniu. No aby sa moje myslenie sústredilo na ľudské témy a bytostné otázky, urobil som si doktorát z filozofie. Učil som sa na niekoľkých univerzitách na Slovensku i vo svete. Pracoval som v Prahe v Nadácii OF ako manažér projektov, v Bratislave som bol redaktorom kultúrneho týždenníka, moderoval som televízne diskusie, dva roky som manuálne pracoval, krížom-krážom som precestoval Ameriku a potom som učil na rôznych školách, viedol som univerzitnú katedru. A od roku 2009 cestujem za ľuďmi a firmami po celom Česko – Slovensku ako tréner a kouč, pracujem so skupinami, s rešpektom a vášňou učím a asistujem pri rozvoji ľudí, tímov a organizácií.

Od mlada ma fascinovali ľudské príbehy a povahy, zdroje motivácie, dôvody ľudského konania a v posledných rokoch si naliehavo uvedomujem význam zdravých vzťahov v pracovných a osobných kruhoch, hoci tak málo sa učíme ich tvorbe. Vždy ma zaujímala spoločnosť, jej povaha, vývoj a pohyby, a profesne som dve desaťročia hľadal cesty efektívneho učenia. No a od mlada som vedel, že dobrý príklad pre život nám ukázal pred dva a pol tisícročím Budha. Podieľal som sa na niekoľkých vedeckých projektoch, publikoval som desiatky odborných článkov. Vydal som dva romány a napísal dve divadelné hry. Manažérske skúsenosti a lekcie z komunikácie a tímovej práce som získaval v mnohých projektoch (The Prince of Wales Business Leaders Forum, Move together, U4F a School for Transformative Leadership a množstvo domácich projektov.)

Absolvoval som výcvik v NLP, Tréning trénerov, Focusing, Motivational Interviewing a množstvo ďalších kurzov. Ukončil som ICF akreditovaný výcvik v koučingu (Business Coaching College) a tiež výcvik v Business Leadership Coaching v CeveySystems. V Asociácii lektorov a kariérnych poradcov pôsobím ako tréner trénerov, pôsobil som ako školiteľ a metodik vzdelávania v Iuvente, v Živej učebnici, som konzultant domácich a zahraničných projektov. Po absolvovaní výcviku u Edwarda Groodyho v Community Building Institute pracujem ako facilitátor seminárov Community Building na Slovensku a v Česku.